poniedziałek, 19 stycznia 2015

BiT City: Stacje kolejowe przed przebudową

W ramach projektu BiT City stacje kolejowe Bydgoszcz Leśna oraz Bydgoszcz Bielawy zostanie wyremontowana, dodatkowo powstanie nowa stacja na osiedlu Błonie. Zanim ruszą prace budowlane postanowiłem udokumentować jak dzisiaj wyglądają te stacje.

Bydgoszcz Leśna

Przy stacji Bydgoszcz Leśna zostanie przebudowana pętla autobusowa, powstanie parking dla samochodów i rowerów. Powstanie nowy budynek stacji, stary zostanie zburzony. Skrzyżowanie Sułkowskiego z Modrzewiową stanie się rondem.

Wizualizacja

Źródło: zdmikp.bydgoszcz.plBydgoszcz Bielawy


Remont obejmie perony, kładka zostanie przebudowana i przedłużona na drugą stronę ulicy Kamiennej. W rejonie ulicy Inwalidów powstanie parking. Jak zapewnia ZDMiKP pętla autobusowa przy ulicy Morskiej zostanie przesunięta bliżej ulicy Kamiennej.

Wizualizacja
Źródło: zdmikp.bydgoszcz.plBydgoszcz Błonie


W rejonie ulicy Madalińskiego (lokalizacja) powstanie nowy przystanek kolejowy, parking oraz pętla autobusowa. Obecna kładka zostanie zastąpiona nową konstrukcją przystosowaną dla niepełnosprawnych.

Wizualizacja
Źródło: zdmikp.bydgoszcz.pl

Tereny przyszłego parkingu i pętli autobusowej


Obecna kładka, jak widać schody do peronów zostały wybudowane. Same perony nigdy nie zostały ukończone. Pojedyncze tory prowadzą w stronę Szubina/Kcyni, podwójne prowadzą w stronę Inowrocławia.
4 komentarze:

 1. Dobra. Leśne straszy i bardzo dobrze, że coś w końcu z tym zrobią. Najzabawniejszy tam jest ten budynek stacji kolejowej - jeszcze nie udało mi się trafić, aby był czynny :P A co do Błonia... Nawet nie wiedziałam, że tam tak wygląda - normalnie kładka i zaśmiecone pole... No uroczo...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "normalnie kładka i zaśmiecone pole..." - a latem jeszcze chaszcze do pasa, a nawet większe :)

   Usuń
 2. Wizualizacja Leśnego z perspektywy człowieka:
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/49/c6/65/49c66558d04b388d5cad8b7b80ca00a8.jpg
  ocean_size

  OdpowiedzUsuń
 3. Aż łezka się kręci w oku. Wiele lat temu przejeżdżałem przez to miejsce koleją ze Żnina. Potem zaczęto budować stacyjkę a teraz po ponad 25 latach kontynuuje się projekt PRL-owski (w zmienionej formie). Szkoda tych straconych lat, szkoda kolei.

  MAnTonI

  OdpowiedzUsuń