wtorek, 26 maja 2015

Na budowie: Platanowy Park - uroczystość zawieszenia wiechy

Dzisiaj na budowie Platanowego Parku na osiedlu Leśnym odbyło się uroczyste zakończenie prac konstrukcyjnych pierwszych dwóch budynków kompleksu mieszkaniowo-biurowo-usługowego, które powstaje na terenach fabryki Makrum. Tak zwana "wiecha" zawisła nad jednym z budynków, w uroczystości brała udział ekipa budowlana oraz przedstawiciele inwestora CDI Konsultanci Budowlani.

Jak zapewnia Pan Andrzej Witkowski dyrektor ds. inwestycji deweloperskich CDI Konsultanci Budowlani - pierwsze prace przy budowie kolejnego etapu powinny ruszyć jeszcze w lipcu. Mimo, że cały kompleks będzie powstawał około 7-8 lat to osoby wprowadzające się do budynków nie będą tak długo mieszkać przy placu budowy. Wielkość działki pozwala nam na ograniczenie uciążliwości związanych z budową, droga dojazdowa zostanie przeniesiona w stronę budynków fabryki Makrum  - zapewnia Witkowski.

Kilka tygodni temu zniknął dawny płot ogradzający fabrykę Makrum, w okolicy siedziby Straży Miejskiej zlikwidowano dziki parking, a wzdłuż ulicy Dwernickiego powstał chodnik, puste tereny będą mogły być wykorzystywane przez okolicznych mieszkańców na przykład w celu zorganizowania festynów.
 Nowy chodnik wzdłuż ulicy Dwernickiego


Likwidowany dziki parkingBrak komentarzy:

Prześlij komentarz