czwartek, 3 grudnia 2015

Mieszkaniowy plac budowy: Moderator Inwestycje

W dzisiejszym mieszkaniowym placu budowy odwiedzimy nową inwestycję na Górzyskowie i kilka już zakończonych inwestycji, gdzie zazwyczaj nikt z ulicy tak łatwo nie wejdzie. Dzięki uprzejmości firmy Moderator Inwestycje w miniony weekend miałem okazję odwiedzić kilka wyremontowanych kamienic, kilka w remoncie i niedawno ukończony budynek mieszkalny przy ulicy Kozietulskiego.
Szczególnie cieszą remonty kamienic, które są odnawiane po latach zapomnienia. Fajnie, że są firmy, które zauważają potencjał w starych budynkach. Zaczniemy jednak od nowego budynku mieszkalnego na Górzyskowie, którego budowa niedługo ruszy.

Gołębia 33Kilka tygodni temu w relacji z jesiennych Targów Mieszkaniowych pokazałem Wam makietę tej inwestycji

Tak wygląda obecnie teren nowej inwestycji


Villa Moderna - ul. KozietulskiegoGimnazjalna - jeszcze niedawno ulica Gimnazjalna nie zachęcała do odwiedzin, kamienice przy tej ulicy były w stanie agonalnym. W jednej z tych kamienic znajdowała się restauracja Meksykańska i w zasadzie to wszystko. Kilka lat temu na chodniku zaczął parkować samochód Burger Park i w zasadzie od tego się zaczęło. Najpierw przenosiny z samochodu do lokalu, później remont kamienic. W planach na podwórzu ma powstać nawet niewielka scena.
Tak wyglądały te kamienice w połowie 2014 roku, kończył się remont elewacji pierwszych dwóch kamienic.

Tak wygląda obecnie


Prac na podwórzu jest bardzo wiele, ale po remoncie będzie na prawdę ciekawie. Myślę, że nie tylko moją uwagę przyciąga okrągła klatka schodowa ;)


Pomorska x Kwiatowa - jedna z większych i ładniejszych kamienic przy ulicy Pomorskiej. Właśnie kończy się remont.
W połowie 2014 roku trwał już remont elewacji, a kamienica wyglądała tak:
Kanałowa 8 - razem z sąsiadką prawdopodobnie najlepiej położone kamienice w mieście. Perełka nad Starym Kanałem Bydgoskim. Niestety miasta chyba zapomniało o Starym Kanale Bydgoskim i nie słychać nic o remoncie bulwarów, które są tuż obok kamienicy. Widoczny fragment kutego płotu jest zachowanym oryginalnym płotem. Do dzisiaj zachował się tylko fragment, a tuż przed remontem ktoś ukradł jedno przęsło.


Zamoyskiego 8 - kamienica w latach 1920-1926 należała do Poli Negri, słynnej gwiazdy filmowej, która grała w Stanach Zjednoczonych.

Zamoyskiego 4 - najważniejsza inwestycja firmy Moderator-Inwestycje, kolejna strasząca przez lata kamienica, która niedawno odzyskała dawny blask. Tak budynek wyglądał tuż przed remontem

A tak wygląda obecnie


Oby jak najwięcej osób/firm odkrywało, że nasze kamienice są piękne i warto zainwestować w ich remont ;)

1 komentarz:

  1. Piękne!! Jestem wielką fanką kamienic, chociaż bojąc się ich kosztów i też z braku wyboru w mniej strasznych lokalizacjach wybrałam dewelopera. Ale może kiedyś... Oby coraz więcej inwestorów celowało w kamienice, a nie bloki kopiuj-wklej. Wyjdzie to całemu miastu na lepsze :))

    OdpowiedzUsuń