poniedziałek, 25 stycznia 2016

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny i okolice: nowe inwestycje

Ostatnia relacja z Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego na blogu pojawiła się w listopadzie (2-11-2015). Postanowiłem wtedy we wpisach o Parku Przemysłowym zamieszczać również inwestycje z terenów dawnego Zachemu. BPPT powstał z wydzielenia terenów Zachemu, obecnie oba te tereny powoli zaczynają łączyć się w całość poprzez zabudowę przemysłową. Proces tworzenia spójnej strefy przemysłowej będzie trwał jeszcze wiele lat. Pierwsze kroki już widać - centrum logistyczne w nadal zamkniętych częściach dawnego Zachemu oraz przygotowania do budowy zakładów Ciech i Makrum.

W weekend robiąc objazd po tych rejonach zauważyłem powolny start kolejnej inwestycji jaką jest centrum logistyczne przy ulicy Mokrej. Nie jest to ani teren Bydgoskiego Parku Przemysłowo Technologicznego, ani dawnego Zachemu. Jednak budynki będą leżeć w bezpośrednim sąsiedztwie tego drugiego, dlatego mam dylemat czy kolejny raz powiększyć tereny jakie będę pokazywał w stałym już cyklu "Bydgoski Park Przemysłowo-Technoloczny"? Szkoda, że pozyskiwanie terenów przez BPPT nie idzie tak sprawnie jak moje wpisy, wtedy bym nie miał problemu co zrobić (;)). Tereny, mam nadzieję, staną się jedną wielką strefą przemysłową, gdzie tysiące bydgoszczan i mieszkańców powstającego tworu pod nazwą "Metropolia Bydgoszcz" znajdą pracę. Roboczo zmieniłem nazwę tego cyklu. Co sądzicie o powiększeniu strefy działania obecnego cyklu wpisów?Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny

SPX - druga hala firmy SPX (lokalizacja)

MacGraf - startująca rozbudowa istniejącego zakładu. Prawdopodobnie dobudowane zostaną kolejne dwa człony wielkości istniejącego (lokalizacja)


Wyburzenia zdegradowanych budynków. Przygotowania dla przyszłych inwestorów (lokalizacja)Spalarnia śmieci - inwestycja ukończona (lokalizacja)


Tereny po dawnych Zachemie

Makrum - w tym miejscu powstanie nowy zakład Makrum, który przeniesie się z osiedla Leśnego (lokalizacja)


Ciech Trading - nowa hala magazynowa firmy Ciech Traiding w przyszłości ma stanąć na tej działce. W listopadzie wydano pozwolenie na budowę o czym informowałem w przedostatnim przeglądzie miesiąca (lokalizacja)

Edytowano: 27-01-2016
Po publikacji zdjęć doszły do mnie informacje, że za dwa tygodnie odbędzie się licytacja komornicza tej działki i działek wokół, razem z konstrukcjami metalowymi jakie zostały po Zachemie. Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek informacje na temat licytacji komorniczej, planów firmy Ciech Traiding to proszę o wiadomość, najlepiej mailową (adres w zakładce kontakt).

Panattoni Park Bydgoszcz - obiekt magazynowo-biurowy o powierzchni 35 000 m2. Budowa trwa na obecnie zamkniętych terenach dawnego Zachemu, podejście do tej budowy było niemożliwe (lokalizacja)

Źródło: topmagazyny.pl

Okolice

Waimea Logistic Park - centrum produkcyjno-magazynowe i logistyczne o łącznej powierzchni 90 000 m2 (początkowo będzie realizowany etap z około 55 000 m2 powierzchni). Wyburzono budynek biurowy dawnego Państwowego Gospodarstwa Ogrodniczego (lokalizacja)
 Źródło: waimeaholding.pl


7 komentarzy:

 1. "Wyburzono budynek biurowy dawnej (lokalizacja)"

  Chyba ucięło Ci zdanie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodziło o "Wyburzono budynek biurowy dawnego Państwowego Gospodarstwa Ogrodniczego". Już poprawione ;)

   Usuń
 2. O jaki nowy zakład Ciech chodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Nowa hala na terenie dawnego Zachemu - Ciech Polska przygotowuje się do budowy nowej hali magazynowej na terenie Zachemu. Hala powstanie tuż obok powstającej hali SPX i przyszłej hali Makrum (po prawej od zdjęcia poniżej)"

   Z listopadowego przeglądu miesiąca: http://bydgoszczwbudowie.blogspot.com/2015/12/przeglad-miesiaca-nowosci-zapowiedzi.html

   Nic więcej nie wiadomo. Po prostu wydano pozwolenie na budowę hali.

   Usuń
 3. Zero wzmianki o budowach w Airon Investment ? Co z tymi dwoma potężnymi halami produkcyjnymi oraz przedszkolu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zakład chyba już działał jakiś czas temu, a w sobotę nie pamiętałem czy wrzuciłem już zdjęcia po inwestycji. Nie jestem w stanie wszystkiego zapamiętać.

   Usuń