niedziela, 6 marca 2016

Biurowy plac budowy: marzec 2016

Poprzedni "biurowy plac budowy" pojawił się na blogu pod koniec stycznia (26-01-2016). W dzisiejszym wpisie pokazane zostaną trzy trwające inwestycje: Biznes Park Kraszewskiego przy ulicy Grunwaldzkiej, Optimum Park przy ulicy Fordońskiej oraz biurowiec Kujawsko-Pomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Oprócz aktualnych inwestycji we wpisie znalazło się miejsce dla planowanego biurowca - 12-kondygnacyjnego budynku biurowego przy ulicy Seminaryjnej.




Biznes Park Kraszewskiego (lokalizacja)
Inwestycja znajduje się przy ulicy Grunwaldzkiej i Kraszewskiego. Jest to największy kompleks biurowy w mieście, obecnie znajduje się tutaj 22 370 m2 powierzchni biurowej. Kończy się budowa kolejnego budynku, który został już w pełni wynajęty przez firmę ATOS (międzynarodowa firma informatyczna działająca w 72 krajach), tym samym powierzchnia powiększy się o kolejne 5250 m2. W II kwartale tego ruszy budowa ósmego budynku o powierzchni 4000 m2.

Obecny wygląd Biznes Parku Kraszewskiego
Źródło: biznes-park.com.pl






Kujawsko-Pomorski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia (lokalizacja)
Budynek na potrzeby Kujawskiego-Pomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia powstaje w miejscu, gdzie wcześniej znajdował się jeden z oddziałów Administracji Domów Miejskich.
Obecnie trwają prace przy budowie fundamentów nowej części budynków oraz wyburzanie ścian starego budynku.
Zakończenie inwestycji planowane jest na I i II kwartał 2017 roku.
Źródło: bydgoszcz.pl



















Optimum Park (lokalizacja)
Optimum Park to kompleks biurowy powstający przy ulicy Fordońskiej. Starsza część kompleksu od kilku lat użytkowana jest przez Wyższą Szkołę Bankową oraz bank, obecnie trwa budowa 6-kondygnacyjnego budynku biurowego. W budynku zamontowane zostały już wszystkie okna, na ścianach pojawia się elewacja. Jest to pierwszy etap inwestycji, który ma się zakończyć latem tego roku.
Wkrótce rozpoczną się prace przy kolejnym etapie. Łączna powierzchnia Optimum Park wyniesie 18000 m2.
Źródło: skyscrapercity.com












Firma ECO MILAN SP. Z O.O. w 2016 roku wystartuje z jedną z inwestycji: budowa osiedla mieszkaniowego w Warszawie, budowa budynku mieszkalno-usługowego przy ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy lub budowa budynku biurowego przy ulicy Seminaryjnej w Bydgoszczy (lokalizacja). Szacowany koszt inwestycji to około 11 mln złotych netto.
Biurowiec według założeń będzie mieć 12 kondygnacji naziemnych i 1 podziemną. Na parterze znajdą się lokale usługowe. Budynek biurowy według wstępnego projektu miałby wyglądać następująco:
Źródło: http://01cyberaton.eu/

7 komentarzy:

 1. Czy autor wie może, czy ten szpetny budynek z napisem karoseria zostanie wyburzony?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno na tej działce będą budowane kolejne budynki Optimum Park, więc ten budynek pewnie też zniknie.

   Usuń
 2. Załączasz wizkę biznes parku, a nie ma na niej budowanego budynku.. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnio niektórzy mieli pretensje, że wrzucam nieaktualne wizualizacje, więc wrzuciłem to co BP uważa za aktualne (znaczy wyświetla na swojej stronie) ;)

   Usuń
 3. Panie Krystianie mam pytanie budowa biurowca przez Arkade Invest przy Fordońskiej to fikcja czy inwestycja na poważnie. Stary budynek został wyburzony a na budowie nic się nie dzieje. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno nie jest to fikcja, ale potrzeba jeszcze trochę cierpliwości :)

   Usuń
 4. To ja tak troche z innej beczki zapytam, czy ktoś wie czy jest planowany remont ul. Pod Skarpą i Zamczysko? Jechałem tam pierwszy raz chyba od dwóch lat i stwierdzam że nic się tam nie zmieniło a może jest i gorzej ;/

  OdpowiedzUsuń