czwartek, 14 kwietnia 2016

Biurowy plac budowy: kwiecień 2016

Kwietniowy "biurowy plac budowy" zbiegł się ze startem, moim zdaniem, najważniejszej budowy roku - Immobile K3. Inwestycji w ścisłym centrum miasta, która może ściągnąć do niego kilkaset pracowników. Zanim jednak nowa inwestycja pokażę kilka innych inwestycji biurowych: Biznes Park Kraszewskiego przy ulicy Grunwaldzkiej, Optimum Park przy ulicy Fordońskiej oraz biurowiec Kujawsko - Pomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia przy ulicy Łomżyńskiej.
Źródło: http://www.immobile-k3.pl/Biznes Park Kraszewskiego (lokalizacja)
Inwestycja znajduje się przy ulicach Grunwaldzkiej i Kraszewskiego. Biznes Park Kraszewskiego jest największym kompleksem biurowym w mieście. Kończy się budowa kolejnego budynku wchodzącego w skład kompleksu, po zakończeniu budowy cały Biznes Park będzie miał powierzchnię 27 620 m2. Ruszyły prace przygotowawcze do budowy kolejnego budynku, który będzie miał powierzchnię 4000 m2 - budynek powstanie w miejscu zielonej kamienicy z której wymontowywane są okna.

Źródło: prefabet-bb.com.pl
Optimum Park (lokalizacja)
Optimum Park jest kompleksem biurowym powstającym przy skrzyżowaniu ulic Fordońskiej i Kazimierza Wielkiego. Starsza część budynku od lat jest wynajmowana przez Wyższą Szkołę Bankową, obecnie zbliża się do końca budowa 6-kondygnacyjnego budynku. Elewacja została położna na trzech ścianach, trwają prace wewnątrz. Docelowo Optimum Park będzie miał 18 000 m2 powierzchni

Źródło: skyscrapercity.com


Kujawsko-Pomorski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia (lokalizacja)
Biurowiec NFZ powstaje przy ulicy Łomżyńskiej, w miejscu w którym znajdował się oddział Administracji Domów Miejskich. Kończą się prace rozbiórkowego dawnego biurowca ADM oraz trwają prace przy wnoszeniu nowego budynku.
Źródło: bydgoszcz.pl

Immobile K3 (lokalizacja)
Długo oczekiwana inwestycja w ścisłym centrum miasta przy najważniejszym placu komunikacyjnym w mieście - Placu Kościeleckich. Plac ten jest pętlą dla kilku linii autobusowych, a w nocy przy tym placu spotykają się wszystkie autobusy linii nocnych.
Pusta działka przy Placu Kościeleckich wiele lat temu była dworcem autobusowy, w ostatnich latach była wielkim parkingiem. Okolica nie zachęcała do spacerowania. Wczoraj (13-04-2016) działkę ogrodzono, wkrótce ma tutaj stanąć biurowiec klasy A.
Immobile K3 ma mieć 7 kondygnacji, w tym dwie podziemne, w których znajdzie się parking. Na parterze znajdzie się miejsce dla lokali usługowych, wyższe kondygnacje będą przeznaczone dla biur. Łączna powierzchnia części biurowej i usługowej wyniesie 8800 m2.
Źródło: www.immobile-k3.pl
7 komentarzy:

 1. najpiękniej na wizualizacjach wyglądają kałuże;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no bardzo ladnie hehe, ale szkoda jednak ze nie bedzie tam studzienek odplywowych;)

   Usuń
 2. Ciekawe projekty :) Dużo ciekawsza architektura niż przy zespole rekreacyjno-sportowo-usługowym przy ulicy Nakielskiej co wrzuciłeś niedawno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To coś przy Nakielskiej chyba mnie sprowokuje w końcu do zrobienia konkursu na najlepszą i najgorszą inwestycję w mieście w danym roku. Coś mi się wydaje, że są w stanie wygrać dwa lata z rzędu (jeśli ruszą z hotelem) :D

   Usuń
 3. Trochę mnie zaskoczyły zdjęcia z inwestycji NFZ na Łomżyńskiej. Według zapowiedzi prasowych miała być rozbudowa istniejącego budynku i budowa nowego. Za zdjęć i opisu wynika natomiast, że zburzono to co tam stało wcześniej ;)

  Pozdrawiam,
  Phelot

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatni budynek bardzo ciekawy. Mam nadzieję, że będzie wyglądał tak jak na wizualizacji :) pozdrawiam i zapraszam na bloga

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale wiocha na tej Grunwaldzkiej. Wiejskie szopy, wiejska droga i kilka chaotycznie rozrzuconych po polu bloczydeł nie mających nawet ze sobą nic wspólnego... Dziadostwo. Do tego biurowiec NFZ na środku maleńkiego podmiejskiego osiedla jednorodzinnego przy wąziutkiej uliczce na której trudno minąć się z drugim autem. Idzie przyszłość - utrwalanie i rozwijanie koszmaru i dziadostwa tego miasta...

  OdpowiedzUsuń