czwartek, 28 kwietnia 2016

Na budowie: Nordic Haven

Zbliżają się ku końcowi prace przy elewacji najwyższego budynku mieszkalnego w Bydgoszczy - Nordic Haven. Dzięki uprzejmości firmy Nordic Development kilka dni temu miałem okazję wejść na najwyższe piętro budynku liczącego 55 metrów wysokości.
W Nordic Haven znajdą się 129 mieszkania. Jednak budynek to nie tylko mieszkania, na pierwszych czterech kondygnacjach naziemnych znalazło się miejsce na biura, sklep, restaurację i klub fitness.
Cechą charakterystyczną Nordic Haven oprócz kaskadowej budowy są dwa wycięcia w budynku. Pierwsze na drugim i trzecim piętrze, które wraz z wewnętrznym dziedzińcem będzie dostępne dla każdego mieszkańca i najemcy biur. Drugie na dziesiątym i jedenastym piętrze będzie dostępne tylko dla mieszkańców.
Poprzednia moja wizyta na budowie miała miejsce w połowie lutego. Tym razem miałem okazję dotrzeć na najwyższe piętro, w którym znajdzie się jeden niemal 270-metrowy apartament z pięknym widokiem na całą Bydgoszcz.Widoki z ostatniego piętra Kończące się prace przy remoncie Śluzy Miejskiej

 Barka cumująca przy bulwarach czeka na otwarcie Śluzy Miejskiej. Szkoda, że na stałe w tym miejscu nie stoi barka barowa/restauracyjna


Widoki z 10. piętra


 Widok z nowego tarasu widokowego na Dworcu Głównym


 Widok z tarasu widokowego na Wieży Ciśnień


 Widok z budynków należących do Wyższej Szkoły Gospodarki


 Widok z mostu Pomorskiego


Widok z mostu Bernardyńskiego

7 komentarzy:

 1. Super fotki! Dziękuję Ci bardzo za Twoje liczne materiały fotograficzne. Sprawiają, że widzę i wiem więcej co dzieje się w mojej rodzinnej Bydgoszczy... Choć z żalem przyznaję, że nie mieszkam tam już ponad 12 lat...

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za zdjęcia. Robią wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzieki za fotki.. jestes nawet szybszy niz skyskryper city :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Krystiand, masz może zdjęcia ze środka? Jak wyglądają klatki, części wspólne, mieszkania? Wszyscy wrzucają tylko foty z zewnątrz, co sam mogę zobaczyć podczas weekendowego spaceru :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To są wszystkie zdjęcia jakie mam. Podczas weekendowego spaceru nie da się zrobić zdjęć z ostatniego piętra, ani z tego wyższego wycięcia ;)

   Usuń