piątek, 6 maja 2016

Immobile K3: ścianki szczelinowe

Rozpoczęły się intensywne prace przy budowie nowego biurowca powstającego przy Placu Kościeleckich. Plac ten jest najważniejszym autobusowym węzłem w mieście - w dzień pętle ma tutaj kilka linii miejskich, a w nocy tylko tutaj można wsiąść do każdego autobusu nocnego. Biurowiec powstaje na pustej działce, wcześniej był tutaj dworzec PKS, a później parking.
Biurowiec Immobile K3 to inwestycja firmy CDI Konsultanci Budowlani. Budynek będzie miał 7 kondygnacji, w tym dwie podziemne służące jako parking. Na parterze znajdzie się miejsce dla lokali usługowych, a wyżej dla biur. Budynek będzie oferował biura klasy A, łączna powierzchnia części biurowej i usługowej wyniesie 8800 m2 powierzchni.
Prace rozpoczęły się w połowie kwietnia, obecnie trwają prace przy zalewaniu ścianek szczelinowych. Po zakończeniu tego etapu zacznie się pojawiać wykop. Prace ziemne prowadzone są pod nadzorem konserwatora zabytków.
4 komentarze:

 1. Jeszcze raz chcę Panu autorowi podziękować za to, że prowadzi ten wyjątkowy blog, który pozwala nam (osobom nie przebywającym w mieście Bydgoszcz ale chcących wiedzieć co się dzieje) oglądać rozwój tego piękniejącego miasta Bydgoszcz! Super dzięki! Pozdrawiam wszystkich bydgoszczan!

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepraszam bardzo, ale kiedy przy Placu Kościeleckich był dworzec PKS?
  Bynajmniej od jakiś 40 lat jest przy Jagiellońskiej, a tam było coś w rodzaju bazy, czy tam postoju dla taboru MZK...bynajmniej kierowcy się zmieniali i odpoczywali...
  Małpka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaczął tam funkcjonować kilka lat przed II Wojną Światową, aż do wybudowania nowego dworca na Jagiellońskiej (otwarcie było na początku 1975 roku). Później faktycznie przez jakiś czas była pętla autobusowa, nie wiem jak długo.

   Usuń
 3. Bardzo dziękuje za wyjaśnienie...
  Może jednak zbyt krótko mieszkam w Bydgoszczy...
  Małpka

  OdpowiedzUsuń