czwartek, 7 lipca 2016

Fordon w budowie (lipiec 2016)

Fordon jest największą dzielnicą Bydgoszczy, sporo nowych inwestycji jest realizowanych na jego terenie. Nowa szkoła, remonty dróg, rozbiórki, nowy biurowiec i mieszkania. W dzisiejszym wpisie postaram się zaprezentować większość inwestycji realizowanych w tamtym rejonie miasta. Dla uproszczenia do Fordonu doliczyłem wszystkie tereny znajdujące się na wschód od węzła Bydgoszcz Wschód.

Awangarda III - Budstol Invest (108 mieszkań, lokalizacja)
Źródło: budstol-invest.pl

Osiedle Olimpijczyków (120 mieszkań, lokalizacja) - wykonawca opuścił teren budowy, zgodnie z informacjami jakie dostałem od jednego z czytelników wykonawca przestał płacić (wcześniej upadłość ogłosiła pierwsza spółka, obecnie inwestorem była inna ze stroną internetową bardzo podobną do poprzedniej). Przy ulicy Bydgoskich Olimpijczyków od początku budowy stał baner reklamowy, który został ściągnięty. Inwestor Dom M4 nie odpisuje na maile.
Źródło: dom-m4.pl


Osiedle pod Skarpą - Jakon (ok. 172 mieszkań, lokalizacja) - rozpoczyna się kolejny etap inwestycji - 2 budynki wielorodzinne
Źródło: jakon-inwest.pl


Gryfa Pomorskiego 5a - Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa (19 mieszkań, lokalizacja)
Źródło: fordonskasm.pl

Remont ulicy Piłsudskiego

Remont ulicy AndersaRozbiórka stacji elektroenergetycznej przy ulicy Wiślanej (lokalizacja)

Outlet Center Bydgoszcz (lokalizacja) - teren na którym wkrótce ma powstać kolejny outlet (pierwszy wkrótce ma powstać w centrum handlowym Glinki)

Biura w szkieletorze (lokalizacja) - straszący od kilkudziesięciu lat niedokończony budynek w okolicy ulicy Lewińskiego powoli zmienia się w biurowiec. Inwestorem jest firma, która rozpoczyna prace przy budowie najwyższego budynku mieszkalnego w Bydgoszczy (River Tower). Więcej o inwestycji pisałem we wpisie Bydgoski szkieletor z nowym życiem?
Źródło: kwk.bydgoszcz.plSzkoła podstawowa przy ulicy Bora Komorowskiego (lokalizacja)
8 komentarzy:

 1. Ta stacje na wiślanej jest wyłączona całkiem? Kabli tam już też nie ma, tak? Bo bym na OSM zrobił z tym porządek ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stoją jedynie 3 skrzynki pod płotem, po prawej od bramy wjazdowej

   Usuń
 2. DOM M_4 wznowił budowe na Bydgoskich Olimpijczyków ,zobaczymy co z tego wyjdzie oby dotrzymał słowa ze skonczy do listopada 2016

  OdpowiedzUsuń
 3. DOM M_4 Inwestor miesza jak nie spałaćić swoich długów w obec poprzedniego wykonawcy...( dlatego tez budowa tak kuleje) a teraz konczą ją jakieś dziwne małe firmy , a dług i tak będzie , mieszkania są obciążone na hipotece więc kupno tam mieszkania to samobójstwo... zresztą obciążenie na hipotece każdy może sprawdzić ....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naglośnić w mediach -może coś pomogą , program- Jaworowicz lub Uwaga

   Usuń
 4. Chłopcy wzięli się za budowe i ludzi wciągają w kłopoty - do czego to podobne , najgorsze ,że nie ma na nich bata , jak tak może być to jest okropne- dlaczego nikt nie reaguje na takie chamstwo.

  OdpowiedzUsuń
 5. cha , cha cha

  OdpowiedzUsuń
 6. Ludzie ogarnijcie się , czy te mieszkania beda oddane ??????????-chyba pod koniec tego roku, jak tak można pozwolić wodzić się za nos.

  OdpowiedzUsuń