piątek, 22 lipca 2016

Remonty kamienic (lipiec 2016)

W kwietniu pierwszy raz na blogu pojawiły się zdjęcia kamienic w remoncie. Kamienice są bardzo ważnymi budynkami w większości polskich miast, u nas można je spotkać niemal wszędzie, od Błonia po Fordon. Część budynków jest w tragicznym stanie, ale na szczęście coraz szybciej się to zmienia. Remontów w ciągu każdego roku jest bardzo dużo, ciężko za wszystkimi zdążyć. 
Jako, że sam remont nie jest specjalnie ciekawy (pojawia się rusztowanie, a po kilku tygodniach jest ściągane już z nową elewacją) to będę się starał pokazywać głównie kamienice, które przeszły w ostatnim czasie remont. Od poprzedniego wpisu minęły trzy miesiące (12-04-2016), dlatego nie byłem w stanie w jednym wpisie zmieścić wszystkich remontów. Postaram się nadrobić zaległości w kolejnym, który powinien pojawić się w pierwszej połowie sierpnia.Obok adresu kamienicy w lub po remoncie zamieściłem link do Google Street Views gdzie można porównać jak budynek wyglądał przed remontem i sprawdzić w którym dokładnie miejscu się znajduje.
Toruńska 140 (przed remontem i lokalizacja)

Toruńska 69 (przed remontem i lokalizacja)

Zbożowy Rynek 10 (przed remontem i lokalizacja)

Chwytowo 5 (przed remontem i lokalizacja)


Długa 21 (przed remontem i lokalizacja)


Długa 46 (przed remontem i lokalizacja)


Długa 64 (przed remontem i lokalizacja)


Przyrzecze 15 (przed remontem i lokalizacja) - nie jest to kamienica, ale położenie sugeruje żeby zdjęcia w tym wpisie zamieścićStary Port 5 (przed remontem i lokalizacja)Świętej Trójcy 3 (przed remontem i lokalizacja)


Świętej Trójcy 28 (przed remontem i lokalizacja) - remont tylko dwóch dolnych kondygnacjiKręta 3 - ElJazz (przed remontem i lokalizacja)
Focha 26 (przed remontem i lokalizacja)

Jagiellońska 64 (przed remontem i lokalizacja)


Jezuicka 16
 (przed remontem i lokalizacja)


Kordeckiego 11 (przed remontem i lokalizacja)


Kordeckiego 19 (przed remontem i lokalizacja)


Pocztowa 1 (przed remontem i lokalizacja)Poznańska 14 (przed remontem i lokalizacja)


Poznańska 17 (przed remontem i lokalizacja)

Poznańska 29 (przed remontem i lokalizacja)


Na koniec przypominam o "mapie inwestycji" na której również zacząłem oznaczać kamienice w i po remoncie. Zapraszam do oglądania i zgłaszania inwestycji które pominąłem ;)

8 komentarzy:

 1. Pięknie odnowili. Przy każdym odnowionym budynku powinna być kamera, która by odstraszała graficiarzy, którzy chcą namalować graffiti na świeżo co odnowionym budynku.

  OdpowiedzUsuń
 2. W Bydgoszczy, w porównaniu z innymi miastami w Polsce, nie jest jeszcze tak źle, jeśli chodzi o wandalizm kamienic. Wszystkie kamienice piękne. Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety nie miałem okazji być w Bydgoszczy, ale na zdjęciach prezentuje się całkiem ładnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kompletnie nie rozumiem idei remontu Trójcy Św.28 Teraz są zupełnie nie potrzebne 2 odcienie ale mimo wszystko remonty robią wrażenie. W porównaniu z innymi miastami tutaj bardzo się przykładają. Problemem Bydgoszczy przestają być już zaniedbane kamienice ale chodniki niekorzystnie wyróżniające się na tle odnowionych elewacji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Efekty wyglądają wspaniale.Takie remonty muszą generować dużo zabrudzeń i pyłów, dlatego podczas szlifowania warto używać narzędzi bezpyłowych. To znacząco zwiększa komfort pracy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Trzeba przyznać, że prezentują się teraz niesamowicie. Szkoda, że u nas na rynku nie odnowili.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciągle coś się zmienia i to mi się bardzo podoba. Stare budynki urozmaicają graffiti, a te nowsze są ciągle remontowane. Pięknie się nam robi w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajnie, pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń