czwartek, 23 lutego 2017

Mieszkaniowy plac budowy: zimowy przegląd inwestycji cz. 5

Piąta część zimowego przeglądu inwestycji mieszkaniowych w Bydgoszczy i okolicach. Do tej pory mogliście zobaczyć 24 budowy prowadzone w samej Bydgoszczy, w tym jedną od środka (Platanowy Park). Dzisiaj zaprezentowanych zostanie kolejnych siedem, tym razem głównie skupię się na gminie Osielsko, chociaż nie zabraknie inwestycji miejskichPod opisem inwestycji i wizualizacją umieszczony został zrzut z mapy inwestycji z dokładną lokalizacją. W opisie inwestycji znajdziecie również informację o aktualnej ilości wolnych lokali. Wszystkie zdjęcia pochodzą z ubiegłego tygodnia.

Gdańska 90a (Bocianowo) - budynek mieszkalny powstający na tyłach budynków zlokalizowanych przy ulicy Gdańskiej, inwestycję prowadzi Darbud. W budynku powstaje 12 mieszkań. Ostatnia relacja z budowy pojawiła się na stronie w październiku. Ostatnie zdjęcie (widok od strony ulicy Gdańskiej) powstało tydzień wcześniej niż reszta. Ilość wolnych mieszkań: 2/12 (stan 23.02.2017)
Źródło: darbud.bydgoszcz.pl
Hetmańska 8 (Bocianowo) - budynek mieszkalny wielorodzinny powstający na Bocianowie przy ulicy Hetmańskiej. Nie są znane szczegóły tej inwestycji, jeśli takie informacje posiada to proszę o kontakt lub pozostawienie komentarza. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się w październiku. Ilość wolnych mieszkań: brak danych
Osiedle Bursztynowe (Osielsko) - zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych znajdujących się na granicy Osielska i Niemcza. Inwestycja AWZ została podzielona na dwa etapy. I etap inwestycji został ukończony w 2012 roku, wybudowano wtedy osiem budynków mieszkalnych. Obecnie trwa budowa II etapu, w którym powstają kolejne trzy budynki z 52 mieszkaniami. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się na stronie w październiku. Ilość wolnych mieszkań: 19/52 (stan na 23.02.2017)
Źródło: awz.pl
Osiedle Delfinowe (Niemcz) - zespół dwunastu budynków mieszkalnych w zabudowie szeregowej powstający w Niemczu. Inwestycja prowadzona jest przez firmę Optimum. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się na stronie w październiku. Ilość wolnych mieszkań: 7/12 (stan na 23.02.2017)
Źródło: optimumrs.plOsiedle Słoneczny Zakątek (Niemcz) - zespół siedmiu budynków mieszkalnych w zabudowie szeregowej powstający w Niemczu przy ulicy Dunikowskiego. Inwestycja prowadzona jest przez firmę Budrem. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się na stronie w październiku. Ilość wolnych mieszkań: 7/7 (stan na 23.02.2017)
Źródło: osiedleslonecznyzakatek.pl
Arkadia 3 (Niemcz) - zakończyła się budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego zlokalizowanego w Niemczu, tuż przy granicy z Bydgoszczą. W budynku zrealizowanym przez Arkadę-Invest znajdują się 24 mieszkania. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się na stronie we wrześniu. Ilość wolnych mieszkań: 4/24 (stan na 23.02.2017)
Źródło: arkada-invest.pl


m|park (Osielsko) - zespół 56 domów w zabudowie bliźniaczej i szeregowej zlokalizowane w Osielsku. Inwestycja realizowana jest przez Moderator Inwestycje. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się na stronie we wrześniu. Ilość wolnych mieszkań: 19/20 (obecnie w sprzedaży 20, stan na 23.02.2017)
Źródło: moderator-inwestycje.pl
Poprzednie części zimowego przeglądu inwestycji:
 • część pierwsza: Kaszubska 13 (Bocianowo), Panorama (Błonie), Horyzont (Kapuściska), Zielone Tarasy (Wyżyny), Leśny Zakątek 2 i Osiedle Impresja (Zawisza), Grunwaldzka 62 (Okole), Słowiańska (Wzgórze Wolności)
 • część druga: Koronowska 10, Kuczmy 1, 3, 12, Tęczowe Osiedle, Zielone Czyżkówko oraz Dębowa Ostoja (Czyżkówko), Elbląska (Flisy), Skorupki 90-92 (Górzyskowo) i Osiedle Nowoczesne (Okole)
 • część trzecia: Villa Silentium (Bielawy), Atrium Park (Bartodzieje), City Park (Bocianowo), Osiedle Paryskie (Skrzetusko), Orla (Szwederowo), Villa Park (Flisy) i Osiedle Motylowe (Osowa Góra)
 • część czwarta: Platanowy Park (Leśne) - wizyta na budowie

Kolejny "mieszkaniowy plac budowy" pojawi się w przyszłym tygodniu. Targi Mieszkaniowe odbędą się już za nieco ponad trzy tygodnie (18-19 marca), jw tym czasie powinny pojawić się jeszcze cztery wpisy - budowy w Fordonie, brakujące od Kapuścisk po Górzyskowo, najwyższy budynek mieszkalny w Bydgoszczy oraz inwestycje planowane. Te ostatnie obejmą tylko te niezaprezentowane w jesiennym przeglądzie. Oczywiście po 19 marca możecie liczyć na relację z targów mieszkaniowych, jeśli będzie potrzebne to inwestycje które pominąłem oraz postaram się umieścić analizę rynku mieszkaniowego w mieście.

3 komentarze:

 1. Fajne to bursztynowe osiedle. Podobają mi się skosy w budynku a nie jakieś proste klocki jakich pełno ostatnio. Takie mieszkanie wygląda wtedy przytulnie. Szkoda tylko, że to Osielsko/Niemcz a nie Bydgoszcz.

  OdpowiedzUsuń
 2. Co ten Darbud...? Blee

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlaczego takie ładne przytulne bloki budują już właściwie tylko daleko poza centrum, ech..

  OdpowiedzUsuń