środa, 1 marca 2017

Mieszkaniowy plac budowy: zimowy przegląd inwestycji cz. 6

Szósta część zimowego przeglądu inwestycji mieszkaniowych w Bydgoszczy i okolicach. Do tej pory mogliście zobaczyć 26 budowy prowadzone w mieście i 5 w gminie Osielsko. Dzisiaj zostanie zaprezentowane kolejne 8, tym razem na Górzyskowie, Szwederowie, Kapuściskach, Okolu i w Śródmieściu


Pod opisem inwestycji i wizualizacją umieszczony został zrzut z mapy inwestycji z dokładną lokalizacją. W opisie inwestycji znajdziecie również informację o aktualnej ilości wolnych lokali. Wszystkie zdjęcia zostały zrobione w sobotę.


Gołębia 33 (Górzyskowo) - budynek mieszkalny wielorodzinny w którym znajdzie się 26 mieszkań. Inwestycje zlokalizowaną na Górzyskowie prowadzi Moderator Inwestycje. Na jednej ze ścian pojawia się już elewacja. Ostatnie zdjęcia postępów prac pojawiły się na stronie we wrześniu. Ilość wolnych mieszkań: 12/26 (stan na 27.02.2017)
Źródło: Moderator Inwestycje
Ptasie Ogrody (Górzyskowo) - zespół trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych w których łącznie znajdzie się 67 mieszkań. Inwestycja prowadzona jest na Górzyskowie przez Pomorską Spółdzielnię Mieszkaniową. Inwestycja powstaje przy tej samej ulicy co pokazana poprzednia (Gołębia 33). Ostatnie zdjęcia budowy pojawiły się na stronie we wrześniu. Ilość wolnych mieszkań: 0/67 (stan na 27.02.2017)
Źródło: psm.bydgoszcz.pl

Ptasie Ogrody, inwestycja firmy PSM przy ulicy Gołębiej na Górzyskowie w Bydgoszczy

Ptasie Ogrody, inwestycja firmy PSM przy ulicy Gołębiej na Górzyskowie w Bydgoszczy

Ptasie Ogrody, inwestycja firmy PSM przy ulicy Gołębiej na Górzyskowie w Bydgoszczy

Ptasie Ogrody, inwestycja firmy PSM przy ulicy Gołębiej na Górzyskowie w Bydgoszczy

Ptasie Ogrody, inwestycja firmy PSM przy ulicy Gołębiej na Górzyskowie w Bydgoszczy

Pawia 2 (Górzyskowo) - budynek mieszkalny wielorodzinny w którym znajdą się 22 mieszkania. Budowa prowadzona jest na Górzyskowie przez Rodźko Dewelopment. Inwestycja powstaje kilkadziesiąt metrów od pierwszej zaprezentowanej inwestycji (Gołębia 33). Ostatnie zdjęcia budowy pojawiły się na stronie w październiku. Ilość wolnych mieszkań: 13/22 (stan na 27.02.2017)
Źródło: rodzko.com.pl

Czackiego (Szwederowo) - budynek mieszkalny wielorodzinny w którym znajdzie się 38 mieszkań. Budowa prowadzona jest na Szwederowie przez firmę Hempol. Ostatnie zdjęcia budowy pojawiły się na stronie we wrześniu. Ilość wolnych mieszkań: brak danych
Źródło: www.skyscrapercity.com / johny...byd

Czartoryskiego 18 (Śródmieście) - nowa inwestycja w pobliżu Wyspy Młyńskiej. Czterokondygnacyjny budynek mieszkalny w którym znajdzie się 20 mieszkań. Budowa prowadzona jest w Śródmieściu w pobliżu Wyspy Młyńskiej i niedawno oddanego do użytku apartamentowca Nordic Haven. Ostatnie zdjęcia pojawiły się na stronie w czerwcu. Ilość wolnych mieszkań: brak danych

Źródło: Rynek Pierwotny

Nad Starym Kanałem (Okole) - budynek mieszkalny zlokalizowany tuż przy Starym Kanale Bydgoskim. Inwestycja prowadzona jest przez firmę Budlex, w budynku znajdzie się 54 mieszkania. Ostatnie zdjęcia inwestycji pojawiły się na stronie we wrześniu. Ilość wolnych mieszkań: 9/54 (stan na 27.02.2017)
Źródło: budlex.pl
Osiedle Filmowe (Kapuściska) - budynek mieszkalny zlokalizowany przy ulicy Toruńskiej. Budowa została podzielona na dwa etapy w których łącznie znajdzie się 156 mieszkań, zakończyła się budowa pierwszej części z 78 mieszkaniami, trwa budowa drugiej części. Inwestycję prowadzi Optal Developer. Ostatnia relacja z budowy pojawiła się na stronie w październiku. Ilość wolnych mieszkań: 63/78 (stan na 27.02.2017)
Źródło: optaldeveloper.com.plOsiedle Karo (Kapuściska) - budynek mieszkalny powstający przy ulicy Bełzy, po sąsiedzku z wybudowanym w ubiegłym roku budynkiem Platinum Hill. W budynku powstaje 41 mieszkań, inwestorem jest Folwark Deweloper. Ostatnia relacja z budowy pojawiła się na stronie w październiku. Ilość wolnych mieszkań: 6/41 (stan na 27.02.2017)
Źródło: folwarkdeweloper.plPoprzednie części zimowego przeglądu inwestycji:
 • część pierwsza: Kaszubska 13 (Bocianowo), Panorama (Błonie), Horyzont (Kapuściska), Zielone Tarasy (Wyżyny), Leśny Zakątek 2 i Osiedle Impresja (Zawisza), Grunwaldzka 62 (Okole), Słowiańska (Wzgórze Wolności)
 • część druga: Koronowska 10, Kuczmy 1, 3, 12, Tęczowe Osiedle, Zielone Czyżkówko oraz Dębowa Ostoja (Czyżkówko), Elbląska (Flisy), Skorupki 90-92 (Górzyskowo) i Osiedle Nowoczesne (Okole)
 • część trzecia: Villa Silentium (Bielawy), Atrium Park (Bartodzieje), City Park (Bocianowo), Osiedle Paryskie (Skrzetusko), Orla (Szwederowo), Villa Park (Flisy) i Osiedle Motylowe (Osowa Góra)
 • część czwarta: Platanowy Park (Leśne) - wizyta na budowie
 • część piąta: Gdańska 90a, Hetmańska 8 (Bocianowo), Osiedle Bursztynowe, m|park (Osielsko), Osiedle Delfinowe, Osiedle Słoneczny Zakątek oraz Arkadia 3 (Niemcz)
Targi Mieszkaniowe odbędą się już za nieco ponad dwa tygodnie (18-19 marca) w Artego Arenie, w tym czasie powinny pojawić się jeszcze trzy wpisy, wszystkie w tygodniu przed targami. Zostały już tylko inwestycje w Fordonie, najwyższy budynek mieszkalny w Bydgoszczy oraz inwestycje planowane. Te ostatnie obejmą tylko niezaprezentowane w jesiennym przeglądzie. Oczywiście po 19 marca możecie liczyć na relację z targów mieszkaniowych oraz postaram się umieścić analizę rynku mieszkaniowego w mieście.

6 komentarzy:

 1. Na Czartoryskiego według Sfera Nieruchomości dostępnych jest 10 mieszkań, można przyjąć, że połowa sprzedana.
  Budlex na Wrocławskiej dramat...liczyłem na szarą cegiełkę, a tu tylko kolorowy tynk, blee

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie pośrednik dostał tylko połowę mieszkań do sprzedaży.

   Usuń
  2. Już jakiś czas temu podawali, że sprzedali 8 mieszkań ;)

   Usuń
 2. Czy mi się wydaje czy większość tych budynków jest barzdo podobna do siebie? Tak jakby wyszły spod jednej słabej ręki.

  OdpowiedzUsuń
 3. O kurcze, Gołębia 33 na wizualizacji wygląda tak zielono, drzewka, trawka, a w rzeczywistości to widzę tam jakieś budynki po lewej i prawej stronie. Trochę lipa jakbym kupił tam mieszkanie sugerując się wizualizacją.

  OdpowiedzUsuń
 4. Budlex to jakis koszmar, jak blok socjalny albo przerobiony hotel robotniczy, w takim miejscu za taka cene no kaman, porazka i wstyd!!!! Na glinkach sobie budujcie te swoje blokhousy ale nie tu w centrum!!! normalnie kara od miesta za taki koszmar. Natomiast osiedle filmowe olbrzymie pozytywne zaskoczenie, prosto schludnie bez niepotrzebnego napinania, dobra prosta architektura w dobrej cenie. Panie i Panowie z Budlexu uczcie sie.

  OdpowiedzUsuń