czwartek, 1 czerwca 2017

[River Tower] Majowa wizyta na budowie

Budowa najwyższego budynku mieszkalnego w Bydgoszczy rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku. River Tower będzie miał 65 metrów wysokości, inwestorem, a zarazem głównym wykonawcom jest KWK Construction. W ubiegły piątek miałem okazję po raz pierwszy odwiedzić plac budowy w pobliżu hali ŁuczniczkaRiver Tower to 65-metrowy budynek z dwoma trzonami, każdy trzon wyposażony będzie w dwie klatki schodowe. Budynek nie ma kondygnacji podziemnych, dlatego parkingi dla mieszkańców zostaną ulokowane na pierwszych trzech kondygnacjach, ponadto na parterze przewidziana jest restauracja. Na piętrach od trzeciego do piątego pojawią się pierwsze lokale mieszkalne oraz komórki lokatorskie, na szóstym oprócz lokali mieszkalnych przewidziana jest siłownia i sala zabaw do wykorzystania wyłącznie przez mieszkańców. Kolejne kondygnacje w pełni będą przeznaczone na mieszkania. River Tower powstaje kilka metrów od brzegu Brdy, dlatego tuż obok budynku powstanie mini marina, która będzie przedłużeniem przystanku tramwaju wodnego.

W budynku planowanych jest 128 mieszkań. Wszystkie lokale są oferowane w czterech stopniach wykończenia, najwyższy stopień będzie oznaczał mieszkanie gotowe od razu do zamieszkania. Części wspólne będą zachowane w chłodnym klimacie, wykończone zostaną betonem, szkłem oraz fototapetami.

Obecnie trwają prace przy budowie czwartej kondygnacji na której mają się znaleźć mieszkania i komórki lokatorskie. Na budowie zapewniono mnie, że oba trzony budynku będą powstawały równolegle.
Pierwsza kondygnacja (parter)


Druga kondygnacja (pierwsze piętro)Trzecia kondygnacja (drugie piętro)

 Czwarta kondygnacja (trzecie piętro)


Pobliska budowa krytego lodowiska6 komentarzy:

 1. Co Pan uważa na temat rosnącego sprzeciwu wysokiej zabudowy przy Brdzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. MPU podzieliło pół miasta na dwie strefy, w każdej strefie były i tereny które powinny być zabudowane i tereny które zawsze będą zielone. Wynik tych konsultacji był znany od początku, bo ludzie myśleli że jak się zgodzą na zabudowę nad rzeką to ktoś zabuduje nawet tereny między Łuczniczką, a Tesco. Zwykła manipulacja MPU, która dała podkład do tego by tereny nad rzekami były dalej zapuszczane, bo przecież "mieszkańcy nie chcą"

   Usuń
 2. Oglądałam ostatnio na żywo. Okna wyglądają na strasznie małe/ wąskie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widoczne otwory okienne są na piętrach parkingowych, tam lepiej jak są małe, okna mieszkań dopiero będą powstawać

   Usuń
 3. Jaką maksymalną wysokość (przy maksymalnie rozwartym kącie) osiągają widoczne 2 dźwigi? Czy możemy sobie wizualizować szczyt R.T. ? :)
  Pozdrawiam serdecznie, świetna robota na blogu !!! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dźwigi będą używane do bodaj 14 piętra. Pięter będzie 18 (17 + antresola)

   Usuń