piątek, 18 sierpnia 2017

[Cieszkowskiego] Sierpień 2017

W bydgoskim śródmieściu trwa remont jednej z najładniejszych ulic - ulicy Cieszkowskiego. Inwestycję rozpoczęto pod koniec ubiegłego miesiąca, na budowie pojawiły się nowe krawężnikiPrace na ulicy Cieszkowskiego rozpoczęto 25 lipca. Od tego dnia autobusy linii 71, 77 i 31N kursują objazdem przez ulice Pomorską, Śniadeckich i Gdańską. Wykonawca, Polskie Surowce Skalne z Katowic, od razu rozkopał niemal całą ulicę, a na plac budowy weszły między innymi ekipy wodociagowe. Przez 3 tygodnie udało się wykonać większość prac pod ziemią i ułożyć krawężnik na niemal całym odcinku drogi. Prace mają potrwać jeszcze nieco ponad 2 miesiące.
Katowicka firma w czasie inwestycji ma częściowo odtworzyć historyczny charakter ulicy. Chodnik po północnej stronie zostanie poszerzony do około 4 metrów, jego nawierzchnię będą stanowić płyty kamienne otoczone opaskami z szarego granitu. Jezdnia natomiast zostanie wyłożona czerwonym granitem. Wzdłuż ulicy pojawi się stylowe oświetlenie oraz mała architektura. Ilość miejsc parkingowych zmniejszy się z 73 do 25. Docelowo, po przedłużeniu ulicy Mazowieckiej do Gdańskiej kierunek ruchu na Cieszkowskiego zostanie odwrócony. Samochody będą mogły jeździć od ulicy Gdańskiej w stronę Pomorskiej, znikną z niej również autobusy. Zmiany mają na celu uspokojenie ruchu przy zabytkowych kamienicach.
Podczas robienia zdjęć padał deszcz, dlatego ich jakość nie jest najlepsza.
1 komentarz:

  1. Szkoda, że przy okazji nikt nie pomyślał, żeby np. podłączyć te kamiennice do centralnego ogrzewania. Niestety do czasu, gdy ludzie będą palic węglem, elewacje nie będą długo ładne (wystarczy zobaczyć pierwsze dwie narożne kamiennice na Cieszkowskiego).

    OdpowiedzUsuń