wtorek, 22 sierpnia 2017

[Nordic Astrum] Początek budowy

Kilka dni temu rozpoczęła się budowa kolejnego wysokiego budynku mieszkalnego w Bydgoszczy, tym razem na Babiej Wsi. Podobnie jak Nordic Haven, który powstał w pobliżu Śluzy Miejskiej, obiekt powstaje nad brzegiem rzekiNordic Astrum to kolejna inwestycja znanego na bydgoskim rynku dewelopera Nordic Development, będzie to róznież kolejny tak wysoki budynek tego dewelopera. Zaledwie kilka miesięcy temu w pobliżu Śluzy Miejskiej do użytku oddano Nordic Haven (prace wykończeniowe nadal trwają).

Nordic Astrum będzie miał 16 kondygnacji, co pozwoli osiągnąć wysokość 50 metrów. Podobnie jak w Nordic Haven w obiekcie planuje się przestrzeń biurową i usługową na najniższych piętrach, wyżej powstanie 210 mieszkań o powierzchni od 35 do 209 m2. Na trzecim i czwartym piętrze planowane są lofty (mieszkania będą znacznie wyższe). Elewacja obiektu w całości będzie się składała ze szkła, a teren nie zostanie ogrodzony. Deweloper jednocześnie wyremontuje nabrzeże Brdy. Budynek powstaje przy ulicy Babia Wieś, tuż obok terenów Uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego. Kilkanaście miesięcy temu w tym miejscu znajdował się parking taksówek bagażowych, zamieniony przez kierowców w parking dla samochodów osobowych. Działka należała do Urzędu Miasta w Bydgoszczy, jednak kilka lat temu została wymieniona za Młyny Rothera na Wyspie Młyńskiej.

Pozwolenie na budowę zostało wydane niemal rok temu (24-08-2016). Na początku czerwca tego roku wybrano wykonawcę, zostało nim konsorcjum firm Erbud i Ekonova. Erbud to jedna z bardziej znanych firm budowlanych w Polsce. Grupa działa również w innych krajach Unii Europejskiej, a wywodzi się z Torunia. W Bydgoszczy obecnie wykonuje centrum handlowe Outlet Center Bydgoszcz w pobliżu sklepu Ikea. Ekonova to warszawska firma wykonująca wszelkiego rodzaju prace związane z konstrukcjami żelbetowymi.
Łączna wartość inwestycji wyniesie ponad 73 mln złotych. Inwestycja ma się zakończyć dokładnie za 24 miesiące.

Prace rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu. Zdjęcia wykonałem w poniedziałek (tj. 21-08-2017), na terenach UTP trwał wtedy rozładunek kontenerów budowlanych, które będą służyć za zaplecze budowy, sprzątane były również wycięte drzewa i trwał montaż nowego ogrodzenia, którego wysokość prawdopodobnie będzie bardzo utrudniać wykonywanie zdjęć.Źródło wizualizacji:  Facebook Nordic Development
6 komentarzy:

 1. Może by coś pięknego powstało na Babiej Wsi zamiast tych brzydkich baraków gdzie stoi piękny blok.
  To tak szpeci ten teren.
  Mogło by to coś tam powstać.

  OdpowiedzUsuń
 2. tragedia. Już na etapie wizualizacji wygląda to okropnie, po wykonaniu w standardzie nordic developement z wytanionymi materiałami będzie jeszcze gorzej, a po 5-8 latach użytkowania będzie wyglądał jak slumsy w tajwanie. kto wydał tak skandaliczną decyzję? zgoda na takie monstrum w sercu miasta? porażka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie lepiej od nowoczesnego wiezowca ktory stanie sie wizytowka okolicy to lepiej nie robic nic i zostawic baraki

   Usuń
  2. Hejter, wizka jest super i tak bedzie

   Usuń
 3. Przed chwilą miałem okazję przejażdać na rowerze bulwarami koło danej inwestycji. Już na etapie grodzenia terenu rozwalone jest połowe tego wąskiego chodnika a na jego samym śrosku stawiają płot. Jeszcze niedawno miasto zapewniało że przejście bulwarami będzie zachowane???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i jest zachowane przejście, masz polowe chodnika,

   Usuń