poniedziałek, 21 sierpnia 2017

[S5] Sierpień 2017

Na przełomie sierpnia i września spodziewane jest wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę siódmego z dziewięciu odcinków drogi ekspresowej S5 w naszym województwie. Tymczasem na północ od Bydgoszczy rozkręcają się prace budowlane, podobnie na obwodnicy miasta pomiędzy Maksymilianowem, a Tryszczynem. Dzisiaj możecie zobaczyć jak idą prace na wymienionych odcinkachOd poprzedniego miesiąca, kiedy ostatni raz pojawiły się zdjęcia z budowy S5 wydano uzgodnienie warunków realizacji przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska na odcinku Białe Błota - Szubin. Jest to ostatni etap przed wydaniem pozwolenia na budowę (ZRID). Poniżej przedstawiam aktualny stan prac przygotowawczych do budowy S5 pod względem przygotowania dokumentów. Tabelkę przygotował Tomasz Ciesielski. Obwodnica Bydgoszczy to odcinek trzeci i czwarty. Stan aktualny (od 08-08-2017 nie nastąpiły żadne zmiany). Jak widać pozwolenie na budowę wydano dla sześciu z dziewięciu odcinków (odcinek Aleksandrowo - Tryszczyn i Szubin - Jaroszewo został podzielony na dwa mniejsze w toku przygotowywania dokumentacji). Prawdopodobnie w ciągu kilkunastu dni zostanie wydane siódme pozwolenie.


Dla lepszej orientacji w terenie przygotowałem mapę, która zawiera wszystkie zdjęcia zamieszczone poniżej. Na mapie znajdują się punkty w trzech kolorach: zielony - obwodnica Bydgoszczy, żółty - odcinek węzeł Bydgoszcz Północ - węzeł Gruczno, niebieskie punkty to wszystkie węzły, które powstaną na nowej drodze ekspresowej.


Okolice Gruczna

Widok w stronę Gdańska

Widok w stronę BydgoszczyWidok w stronę Gdańska

Okolice WłókWidok w stronę Gdańska

Widok w stronę Bydgoszczy


Okolice BorównaWidok w stronę Gdańska


Restauracja Tawerna wkrótce zostanie zamknięta, na jej miejscu powstanie droga ekspresowa

Okolice węzła Masymilianowo


Widok w stronę Gdańska
Widok w stronę Pawłówka / Poznania

 Okolice Bożenkowa

Widok w stronę Pawłówka / Poznania


Okolice Brdy na wysokości wsi Tryszczyn DołyWidok w stronę Gdańska

Widok w stronę Brdy i dalej Pawłówka


Kolejne zdjęcia drogi ekspresowej S5, tym razem na południe od Bydgoszczy powinny się pojawić na stronie jeszcze w tym tygodniu

1 komentarz:

  1. Jak zwykle super fotorelacja. Wielkie dzieki za poświecony czas dla wszystkich.

    OdpowiedzUsuń