wtorek, 10 października 2017

[Nordic Astrum] Październik 2017

Nabrzeża Brdy coraz częściej są zabudowywane. Kolejny wysoki budynek od sierpnia powstaje na Babiej Wsi, tym razem jest to inwestycja Nordic Development znanego z budowy między innymi Nordic Haven, który powstał w pobliżu Opery, również przy brzegu Brdy


Apartamentowiec Nordic Astrum to 16 kondygnacyjny budynek powstający na Babiej Wsi, na tyłach jednego z budynków Uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego. W tym miejscu, przez lata, funkcjonował parking dla taksówek bagażowych, który z czasem został zamieniony przez kierowców w parking dla samochodów osobowych. Deweloper nabył działkę od Urzędu Miasta, w drodze wymiany za Młyny Rothera na Wyspie Młyńskiej.
Nordic Astrum ma osiągnąć wysokość 50 metrów. Budynek poza mieszkaniami będzie oferował przestrzeń biurową i usługową na najniższych piętrach. Na kolejnych piętrach planowanych jest 210 mieszkań o powierzchni od 35 do 209 m2, w tym na trzecim i czwartym piętrze ulokowane zostaną lofty (mieszkania znacznie wyższe niż reszta). Jak zapowiada deweloper elewacja budynku w całości będzie się składała ze szkła, a teren nie zostanie ogrodzony. Nabrzeża Brdy na wysokości budynku mają zostać przebudowane.
Pozwolenie na budowę zostało wydane w sierpniu ubiegłego roku. Na początku czerwca tego roku wybrano wykonawcę, zostało nim konsorcjum firm Erbud i Ekonova. Inwestycja ma się zakończyć w III kwartale 2019 roku, 24 miesiące od startu inwestycji. Obecnie trwają prace ziemne, które potrwają do przyszłego roku.


Dzisiejszy wpis jest częścią jesiennego przeglądu inwestycji mieszkaniowych, w których zaprezentowane zostaną niemal wszystkie inwestycje mieszkaniowe w Bydgoszczy. Seria została podzielona na kilka wpisów, cztery główne gdzie zbiorczo pokazane zostaną inwestycje na tzw. górnym tarasie (bez Błonia), w centrum (od ulicy Wrocławskiej do Bydgoszcz Wschód), w Fordonie i na zachodzie oraz kilka osobnych wpisów z największymi inwestycjami, relacją z targów mieszkaniowych i inwestycjami planowanymi. Wczoraj (tj. 09-10-2017) zaprezentowane zostały inwestycje na obszarze zaznaczonym na niebiesko (mapa poniżej), aby je zobaczyć wystarczy kliknąć tutaj.
Źródło wizualizacji:  Facebook Nordic Development
W dniu 11-10-2017 na stronie pojawi się wpis z inwestycjami mieszkaniowymi znajdującymi się w czerwonym obszarze. Z wyłączeniem Nordic Astrum, River Tower oraz Platanowy Park.

5 komentarzy:

 1. Witam.
  Czy coś powstanie na Babiej Wsi tam gdzie były baraki teraz tam są puste baraki nikt tam nie mieszka a przy tym barakach blok stoi.Teren zaniedbany.
  Brzydko to wygląda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obecnie poza budową Nordic Astrum, River Tower, Torbyd i Toruńska 28a (na tyłach kinoteatru Adria) nie zapowiadają się żadne inne inwestycje na Babiej Wsi. Przynajmniej nie ma żadnych realnych planów.

   Usuń
 2. To nadal te pustostany będą straszyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli chodzi o teren przy River Tower i KPSW to jest tam opracowywany plan zagospodarowania. Przewiduje zabudowę mieszkaniową chyba do 25m wysokości (7 pięter). Skoro baraki są miejskie i już puste to tym lepiej. Po wejściu w życie planu miasto bez problemu sprzeda teren i powstanie tam nowa zabudowa mieszkaniowa.

   Usuń
  2. Najpierw stawia się 69 metrową ośmiorni... pylon Trasy Uniwersyteckiej, później pozwala się na budynki mieszkalne o wysokości 65 i 50 metrów przy rzece, kolejne dwa prawie 30 metrowe przy skarpie. Na koniec ogranicza się resztę do 25 metrów (niestety nie ściągnąłem projektu i nie pamiętam czy całość ma takie ograniczenie, czy są jakieś obszary z pozwoleniem na kilka metrów więcej lub mniej). Trochę to nielogiczne.

   Usuń