wtorek, 21 listopada 2017

Nowa siedziba NFZ

Zakończyła się budowa nowej siedziby kujawsko-pomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Zobaczcie jak prezentuje się nowy budynek na kilka dni przed przyjęciem pierwszych petentówKujawsko-pomorski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia od lat gnieździł się w kilku budynkach w śródmieściu. Rozlokowanie w oddalonych od siebie o kilka kilometrów budynkach nie była zbyt wygodne do użytkowania. Osoby chcące załatwić swoje sprawy nierzadko musiały przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami. Ponadto budynki działały w zabytkowych budynkach przez co trudno było je dostosować do potrzeb niepełnosprawnych.
Nowy obiekt powstał w miejscu dawnego oddziału Administracji Domów Miejskich przy ulicy Łomżyńskiej (Wyżyny). Początkowo inwestycja miała obejmować przebudowę i rozbudowę starego budynku, który ostatecznie został zburzony. 
Biurowiec o powierzchni 4140 m2 wybudowano pomiędzy blokami mieszkalnymi. Obok budynku powstał parking dla interesantów, który pomieści 60 samochodów. Obok budynku zamontowano kilkanaście stojaków rowerowych oraz ustawiono kilka ławek. Terenu jednak bronią zasieki w postaci ponad 2 metrowego płotu.
Obecnie trwają przeprowadzki. Petenci będą mogli skorzystać z budynku nie wcześniej niż 27 listopada. Wtedy zostanie zamknięty pierwszy budynek przy ulicy Warszawskiej (znajduje się w nim m.in. wydział ds. służb mundurowych, dział lecznictwa uzdrowiskowego, wydział kontroli aptek, recept, realizacji umów na świadczenia). Budynki przy Mickiewicza i Słowackiego zostaną zamknięte 4 grudnia.
Inwestycja rozpoczęła się pod koniec 2015 roku. Prace wykonała firma Alstal z Inowrocławia, za co otrzyma ponad 17 mln złotych.
Poniżej zamieszczono zdjęcia nowego budynku i kilka zdjęć pokazujących to samo miejsce przed budową oraz wizualizację jak budynek miał wyglądać.

Źródło: bydgoszcz.plStyczeń 2016


Styczeń 2015Styczeń 2016
Styczeń 20169 komentarzy:

 1. Szału nie robi. Ot taki zwykły klocek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale Ty masz tempo ostatnio ;) ledwo obejze jeden odcinek, tu już kolejny

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy ten płot na prawdę był potrzebny? Przed czym starają się odgrodzić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I po co tak wysoki płot? Chyba tylko płoty wokół wojska są wyższe (jeśli chodzi o zabudowę w mieście).

   Usuń
  2. Zanim wybudowano nowa siedzibę NFZ w tym miejscu były murowane garaże i parking dla mieszkańców okolicznych bloków.
   Obecnie też jest parking ale dla pracowników (ewentualnie petentów) NFZ odgrodzony płotem.
   Powód - prawdopodobnie płot powstał po to aby któremuś z mieszkańców nie przyszło do głowy parkować na tym parkingu... Proszę sobie wyobrazić jak wyglądają okoliczne uliczki i trawniki... znaleźć miejsce do zaparkowanie w rozsądnej okolicy od bloków czasami jest niemożliwe

   Usuń
  3. Jestem w stanie zrozumieć takie wytłumaczenie ale nie zmniejsza to w żaden sposób bezmyślności. Taki sam efekt można było stawiając słupki a przestrzeń nie była by zamknięta na ludzi.

   Usuń
 4. Ładnie wkomponował się w blokowisko. Jak w domu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś wyrosło na mojej starej drodze do szkoły. Fajnie, że na osiedlach, a nie tylko w centrum powstają Urzędy.

  OdpowiedzUsuń