poniedziałek, 27 listopada 2017

[Torbyd] Elewacja

W pobliżu hali Łuczniczka trwa budowa krytego lodowiska. Obiekt będzie nazywał się Torbyd, tak jak dawne lodowisko znajdujące się przez lata przy ulicy Ogińskiego/Chopina. Trwa montaż elewacji oraz nazwyPod koniec ubiegłego tygodnia rozpoczął się montaż nazwy nowego lodowiska. Nazwy wybranej przez mieszkańców Bydgoszczy we wrześniu tego roku. Torbyd zwyciężył z Arcitc Areną oraz Taflą. Głosowanie musiało być organizowane dwa razu, ponieważ pierwsze zostało zmanipulowane.
Lodowisko ma służyć mieszkańcom jako całoroczna ślizgawka i ma zastąpić nieczynny od wielu lat, w ubiegłym roku zburzony inny obiekt o tej samej nazwie. Stare lodowisko znajdowało się po drugiej stronie Brdy w kwartale ulic Ogińskiego, Moniuszki, Chopina i Jagiellońskiej. Budynek powstaje w miejscu dawnego parkingu. W środku znajdzie się, oprócz lodowiska, trybuna na 300 osób i nie będzie możliwości jej rozbudowania.
Inwestycję rozpoczęto w lipcu ubiegłego roku. Wykonawca, firma Alstal, realizuje budowę na zlecenie Urzędu Miasta Bydgoszcz. Jej koszt to około 23,5 mln złotych. Obiekt ma zostać otwarty jeszcze w tym roku.

4 komentarze:

  1. A co to za wyświetlacz tam stoi?

    OdpowiedzUsuń
  2. Na przyszłoroczny Triathlon lodowisko z RT będą się pięknie prezentować :D

    OdpowiedzUsuń
  3. firma alstal zrobiła dobrą robotę, jeszcze niedawno mogłem tylko pomarzyć o lodowisku a tutaj prosze prawie gotowe

    OdpowiedzUsuń