środa, 3 stycznia 2018

[Mieszkaniowy plac budowy] Fordon - styczeń 2018

Początek roku i początek przeglądu inwestycji mieszkaniowych w Bydgoszczy. W pierwszej odsłonie 10 inwestycji realizowanych w FordoniePod opisem i wizualizacją umieszczony został zrzut z mapy inwestycji z dokładną lokalizacją. W opisie inwestycji znajdziecie również informację o aktualnej ilości wolnych lokali.

Active Park - budynek mieszkalny, który powstaje w pobliżu nowej linii tramwajowej przy ulicy Wyzwolenia. Inwestycja jest realizowana przed Budstol Invest. W budynku znajdą się 94 mieszkania o powierzchni od 24 m2 do 98 m2. Poprzednia relacja z budowy pojawiła się na stronie w październiku. Wolnych mieszkań: 14/94 (stan 03.01.2018)
Źródło: budstol-invest.pl

Osiedle Olimpijczyków - zespół budynków mieszkalnych przy ulicy Bydgoskich Olimpijczyków. Obecnie trwają prace wykończeniowe przy budynkach widocznych od strony Bydgoskich Olimpijczyków, oraz prace konstrukcyjne od strony ulicy Strzeleckiego (środkowy budynek w kształcie litery L). W całym kompleksie ma powstać 125 mieszkań. Ostatnie zdjęcia z budowy pojawiły się na stronie w październiku. Wolnych mieszkań: 80/125 (stan na 03.01.2018)
Źródło: dom-m4.pl
Wyzwolenia 69 - budynek mieszkalny wielorodzinny powstający przy ulicy Wyzwolenia. Inwestycję prowadzi Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. W budynku powstają 44 mieszkania. Poprzednia relacja z budowy pojawiła się na stronie w październiku. Wolnych mieszkań: brak danych
Źródło: bydgoszcz.pl

Dubois - zespół czterech budynków mieszkalnych powstających przy ulicy Dubois. Inwestycję prowadzi Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Zakończyła się budowa pierwszego pod adresem Dubois 2 z 18 mieszkaniami, rozpoczęła się budowa drugiego obiektu bliżej ulicy Duracza (czerwony okrąg na wizualizacji). Poprzednia relacja z budowy pojawiła się na stronie w październiku. Wolnych mieszkań: brak danych
Źródło: www.fordonskasm.home.plFor You - zespół dwóch budynków mieszkalnych powstających w pobliżu nowej linii tramwajowej przy ulicy Andersa. Inwestycję prowadzi firma Ebud Towarzystwo Budownictwa. W I etapie wybudowano budynek z dwoma trzonami, w którym znalazło się 40 mieszkań. Rozpoczęła się budowa drugiego budynku, który również będzie miał dwa trzony, a pomieści 66 mieszkań. Poprzednia relacja z budowy pojawiła się na stronie w październiku. Wolnych mieszkań: 51/66 (stan na 03.01.2018)
Źródło: ebuddom.pl 

Osiedle Pod Skarpą - zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych powstających przy ulicy Pod Skarpą. Inwestycję prowadzi Jakon Inwestycje. Wybudowano już siedem budynków, kończy się budowa dwóch (prawy dolny róg na wizualizacji), trwa budowa kolejnych dwóch (budynki numer 10 i 12). Budynki na etapie wykończenia nie mają wolnych mieszkań. Razem z budynkami powstają kolejne odcinki dróg osiedlowych. Poprzednia relacja pojawiła się na stronie w październiku. Wolnych mieszkań: 55/82 (stan na 03.01.2018)
Źródło: jakon-inwest.pl


Nowoczesny Fordon - zespół siedmiu budynków wielorodzinnych powstających przy ulicy Fordonskiej, w pobliżu Starego Fordonu. Inwestorem jest firma Skorbud oraz Rodźko Dewelopment. Pierwsza z nich wybuduje 5 budynków, druga dwa. Część należąca do firmy Rodźko Dewelopment jest aktualnie w budowie. Poprzednia relacja pojawiła się na stronie w październiku. Wolnych mieszkań: 24/52 (stan na 03.01.2018)
Źródło: www.rodzko.com.pl
Gryfa Pomorskiego 5b - budynek wielorodzinny z 16 mieszkaniami. Inwestorem jest Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Poprzednia relacja pojawiła się na stronie w październiku. Wolnych mieszkań: 2/16 (stan 03.01.2018)
Źródło: fordonskasm.home.plOsiedle Wyzwolenia - czterokondygnacyjny budynek wielorodzinny z 46 mieszkaniami powstający przy ulicy Wybudowanie w pobliżu pierwszego etapu inwestycji, w ramach której również powstał jeden budynek wielorodzinny. Inwestycja rozpoczęła się w sierpniu. Poprzednia relacja pojawiła się na stronie w październiku. Wolnych mieszkań: 29/46 (stan na 03.01.2018)
Źródło: APRO Investment

Wyzwolenia 84 - zespół pięciu budynków mieszkalnych w zabudowie szeregowej, inwestor to osoba prywatna. Poprzednia relacja pojawiła się na stronie w październiku. Wolnych mieszkań: brak danych
Źródło: otodom.pl19 komentarzy:

 1. Co tak kiepsko idzie sprzedaz mieszkan na Osiedlu Olimpijczykow?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikt z takimi wpisami jakie ma inwestor w IV dziale KW nie dostanie kredytu... przynajmniej tak bylo w styczniu 2017 jak chcialam kupic od nich mieszkanie

   Usuń
  2. To Pani uchroniła się od nieszczescia ale sa tacy co wczesniej kupili -oni mają zmartwienie-oj nie uczciwy ten inwestor , ze tez nie ma kary na takich

   Usuń
  3. Na stronie Dom-4 sporo mieszkan jest sprzedanych , może należą one do tych nieszczęśników , którzy kupili dużo wczesniej zanim mury stanęły

   Usuń
 2. Activ Park coś wiadomo o drugim etapie inwestycji? Jakieś inne wizualizacje oprócz tych które są od początku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po zakończeniu pierwszego etapu mają rozpocząć przygotowanie do drugiego. Podobno mają być 2 mniejsze bloki, wykupili działkę na południowy wschód od obecnie zabudowywanej.
   Wizualizacji nie ma i pewnie przez jakiś czas nie będzie ponieważ co najwyżej są na etapie projektowania póki co.

   Usuń
  2. Jest już informacja na stronie developera.

   Usuń
 3. Co do tych dwóch bloków na Olimpjczyków, to one są już gotowe. Po prostu po takich hecach jakie odstawił ten inwestor to trzeba mieć mocne nerwy żeby tam kupować mieszkania,
  A jak na razie to tylko jedno mieszkanie jest urządzane, reszta czeka na zlitowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co tam się wydarzyło, jeśli można wiedzieć?

   Usuń
  2. Inwestor ogłosił upadłość, zwinął pieniądze wpłacone na mieszkania i założył nową spółkę, która teraz to kończy. Mieszkania mają już wpis na hipotece (kupujesz zadłużone mieszkanie). Spółka która teraz to robi też nie płaciła wykonawcom, 1 lub 2 się zawinęło z budowy bo im też nie płacili. Erbud długo wytrzymuje, może w końcu zaczęli płacić?

   Usuń
  3. Budowa zaczęła się przed zmianą przepisów, więc można było ogłosić upadłość i zabrać kasę. Dzisiaj już ten myk jest chyba niemożliwy (kupując mieszkanie w czasie budowy wpłacasz kasę na konto do którego dostęp inwestor otrzymuje po oddaniu mieszkania do użytku).

   Usuń
  4. Nie do końca.
   Zależy jaki jest prowadzony rachunek powierniczy:
   - zamknięty - inwestor dostaje kasę na koniec,
   - otwarty - inwestor dostaje transzę po wykonaniu danego etapu budowy.

   Większość deweloperów ma oczywiście rachunek powierniczy otwarty.
   Jak jest tutaj nie wiem ale patrząc globalnie to w większości przypadków i tak istnieje możliwość zawinięcia się z częścią kasy.

   Takie są realia.

   Usuń
  5. Ten inwestor ma tez rachunek powierniczy zamknięty , tylko nie wiem czy informuje klientów o tym.

   Usuń
 4. To chyba nie pierwsza taka inwestycja Pana Goncarzewicza wcześniej znanego jako Dom Holding, z tego co pamiętam to nawet pikiety ludzi na poprzednich inwestycjach były.. Od początku budowy na Olimpijczyków było wiadomo jak to się skończy. Co do części budowanej przez Erbud to sądzę, że ta firma jest za mocna żeby udało się ją wykiwać i dział prawny dobrze skonstruował umowę z deweloperem na wykonawstwo...zawłaszcza po karach jakie dostali za Modlin :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O WOW jakie kary dostali????

   Usuń
 5. faktem jest że na tej budowie dużo się działo jestem jednym z tych którzy kupili mam rachunek zamknięty i nie boję się o wpłaconą kasę deweloper ustalił mi tak transze wpłat że zasadnicza kwota z rachunku będzie wpłacona po przeniesieniu własności myślę że jest ok .
  Otrzymałem już wszystkie dokumenty do aktu przeniesienia własności i wszystkie wpisy w KW są do wykreślenia W banku dostałem informacje że jak dostarczą akt przeniesienia własności to dopiero bank wypłaci im moje pieniądze .Wszystko więc jest bezpieczne

  OdpowiedzUsuń
 6. mam pytanie do osób które piszą tu komentarze czy ktoś z was kupił tam mieszkanie i ma pełną wiedzę na ten temat bo mam wrażenie że albo pisane są bzdury albo macie jakieś jakiś inny cel >
  Znam sprawę ponieważ podpisałem umowę rezerwacyjna 2 lata temu nikt nie oczekiwał wpłat informowano mnie o stanie prac . Nikt nie zwinął kasy nikt nie jest pokrzywdzony na tej inwestycji. kto chciał to się wycofał bo rozmawiałem z jedną klientką dostała pieniądze wraz z karą umowną . Dzisiaj jestem już po akcie mam czysta kw i jestem zadowolony bo kupiłem mieszkanie w cenie z przed 2 lat nikt nie chciał podnieść mi ceny . I jeszcze jedno mamy już wspólnotę która zaczęła zarządzanie tym budynkami . Pozdrawiam moich współwłaścicieli .

  OdpowiedzUsuń
 7. nikt nie zwinął kasy, nikt nie jest pokrzywdzony !!!!!!!!!!!!!!!!! wpłaciłem kasę Panu Jarosławowi obecnie nie wiadomo jaką funkcję pełni prezesa, wspólnika, nadzorcy itp i do dzisiaj złotówki nie oddał !!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. myślicie że rachunek zamknięty to coś co klienta dzisiaj chroni, Pan Jarosław potrafił podawać swoje konto bankowe u Notariusza i klienci po czasie myśląc iż kasa jest na rachunkach zamkniętych, a okazywało się że prezes kasę przehulał :-)

  OdpowiedzUsuń