piątek, 5 stycznia 2018

[Torbyd] Otwarcie nowego lodowiska

Dzisiaj oficjalnie zostanie otwarte nowe lodowisko - Torbyd. Zobaczcie jak prezentuje się nowy miejski obiekt w środku tuż przed otwarciem


Torbyd to całoroczne lodowisko, które powstało w pobliżu hali Łuczniczka przy ulicy Toruńskiej. Obiekt przypomina kształtem kryształ, jego powierzchnia to ponad 4600 m2 z tego sama tafla ma wymiary 30 na 60 metrów. Jednocześnie na łyżwach będzie mogło jeździć 240 osób.
Obiekt przystosowany jest do rozgrywania meczów hokejowych i jeszcze w tym miesiącu pierwszy mecz rozegra tutaj Budowlany Klub Sportowy, który do tej pory musiał korzystać z lodowiska w Toruniu. Mimo spełniania wymogów federacji hokejowej, obiekt nie spełnia wymogów klubu ze względu na wielkość trybun. Miejsc siedzących przewidziano zaledwie 297 na trybunach i kilkanaście w restauracji (obecnie jest zamknięta). Nawet jeśli mecze hokejowe będą ściągały komplet widzów to budynek został tak zaprojektowany, że nie ma możliwości powiększenia trybun.
Koszt budowy Torbydu to ponad 24 mln złotych, około 3,5 mln złotych pochodziło ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Budynek został zaprojektowany przez TBI Architekci, zbudowany przez Alstal. Budowa trwała niecałe 1,5 roku. Nazwa obiektu została wybrana przez mieszkańców Bydgoszczy i nawiązuje do zamkniętego 14 lat temu Torbydu przy ulicy Chopina (obiekt został zburzony w 2016 roku, wyglądał tak)

Dzisiaj tj. 05-01-2018 o godzinie 16.30 rozpocznie się oficjalne otwarcie obiektu, do 20 będzie można go zwiedzać. Dla łyżwiarzy lodowisko będzie czynne w godzinach 14.30-22 (dni powszednie) i 9-22.30 (weekendy i święta). W dni powszednie w godzinach 8-14 z lodowisko zostanie udostępnione szkołom. 30 minut jazdy będzie kosztowało 5 zł (bilet normalny) i 3 zł (bilet ulgowy), każda kolejna rozpoczęta minuta będzie kosztowała odpowiednio 20 i 15 groszy.

Pierwszy mecz Budowlanego Klubu Sportowego odbędzie się 14 stycznia o godzinie 13. Wstęp 10 złotych, liczba miejsc bardzo ograniczona.Pomieszczenie na łyżwy

Wjazd do obiektu


Tzw. serce Torbydu. Tutaj znajdują się urządzenia odpowiedzialne za powstanie i utrzymywanie lodowiska

Urządzenia odpowiedzialne za powstawanie i utrzymywanie lodu

Toalety

Toalety

Szafki dla korzystających z lodowiska


Wnętrza szatni zawodniczej

Wnętrza szatni zawodniczej

Jeden z dwóch pojazdów służących do pielęgnacji lodu

Ławki dla zawodników podczas rozgrywanych meczów


13 komentarzy:

 1. Pewnie ciekawie w nocy by wyglądał gdyby był ładnie oświetlony. Na wizualizacjach wydawało mi się że jakaś iluminacja obiektu będzie. A w realu będzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie, Bakos wrzucał na Bydgoszcz Premium i SSC.

   Usuń
 2. Najwieksza lipa to płatny parking, przy okazji ukarano kibiców zespołów ligowych, których liczba i tak spada... brawo dla miasta, wszystko dla mieszkańców.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dobrze, że będzie płatny parking! W pobliżu są przystanki tramwajowe i autobusowe, więc jak ktoś ma na paliwo, a nie ma na parking, niech przyjdzie tanią bydgoską komunikacją zbiorową lub przyjdzie pieszo.

   Usuń
  2. Szkoda słów na taki głupi komentarz. Jestem z Fordonu i dla mnie komunikacja ani nie jest tania, ani wygodna. Przystanki mam najbliżej na toruńskim. Zwyczajnie na mecz już chodzić nie będę.. Swoją drogą rozumiem, że kibice siatkówki mają przewidywać wynik meczu płacąc za parking? Ktoś chyba zapomniał, że mecz może trwać od 1 godziny do trzech, w zależności od wyniku. To znaczy, że w przerwach mam wychodzić i dokupić czas? Absurdalne...

   Usuń
 3. Chromowane pręty na wysokości głowy przed każdym miejscem siedzącym...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Których to miejsc jest i tak żenująco mało... Takie to bydgoskie inwestycje.

   Usuń
 4. Nie powiem ładny ten TorByd,ładniejszy od poprzednika, ale klimatu na dobry hokej próżno szukać w porównaniu z atmosferą na ul.Chopina.Jeżeli ma to być tylko ślizgawka dla mieszkańców to lepiej byłoby zrobić kilka osiedlowych. Ot taki nowoczesny bubel zaakceptowany przez prezydencika...wybory?uwierz będę pamiętał!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. 1. Czy w szatniach łazienkach itp nie ma specjalnej podłogi do chodzenia w łyżwach? To jest kpina czy ja źle widzę?
  2. Czy mógłby ktoś z wiedzą wypowiedzieć się na temat jak to będzie z meczami na tym obiekcie? Czy będą jakieś mecze ligowe na zasadzie zespół z Bydgoszczy vs zespół z Poznania itp?
  3. Czy jest możliwość o wynajmowaniu całego lodowiska np. na godzinę?
  4. Parking powinien być płatny, bo jak będzie inaczej to wszyscy tam będą parkować, np pracownicy okolicznych firm, ale uważam, że klienci lodowiska powinni za nie nie płacić. Np jeśli bilet na lodowisko kosztuje 10 zł a parking 4 zł, to za lodowisko powinno być płacone 6 i tyle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. W szatniach jest specjalna "guma"
   2. Tak, pierwszy mecz między BKH Budowlani a Mad Dogs Sopot już w niedzielę. Info na stronie bkshokej.pl oraz na facebooku. Niestety, jak łatwo było przewidzieć, bilety sprzedały się w 30min. Myślę, że to odpowiedź dla miasta, które stwierdziło, że nie ma popytu na hokej

   Usuń
 6. Daliby 5 milionów więcej i mielibyśmy dwa razy większą widownię... ale nie. Lepiej było wydać na rozkopanie górnego tarasu i "prace archeologiczne" na Starym Rynku. Na szczęście w tym roku wybory... Wybierzmy sobie władzę wielkomiejską, a nie uległą Warszawie i Toruniowi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jest już ktoś taki? Dombrowicz lizał rowa gorzej niż Bruski, a jak wybierzemy kogoś z pisu to będzie szambo i zero wielkomiejskości. Będą klęczeć u rydzyka i robić co chce. Zresztą już to robią...

   Usuń
  2. Panowie, spokojnie! Nie trzeba się kłócić. Wszyscy wiemy, że Bruski to tragiczny prezydent, wszyscy też wiemy, że i tak wygra.. :|

   Usuń