poniedziałek, 26 lutego 2018

[Hotelowy plac budowy] Grodzka i Gdańska

Obecnie w Bydgoszczy powstają dwa hotele. Jeden niemal przy Starym Rynku, drugi przy ulicy Gdańskiej, na Bocianowie. Nie są to duże inwestycje, dlatego dzisiejszy wpis zostanie poświęcony tym dwóm budowomHotelowy plac budowy to nowy cykl wpisów poświęcony tylko budowom hoteli, hosteli i innych budynków zakwaterowania zbiorowego. Został stworzony z powodu rosnącej liczby wyżej wymienionych inwestycji. Obecnie w budowie są dwa, wkrótce może rozpocząć się budowa nawet pięciu kolejnych. Niemal każda z nich to raczej niewielkie inwestycje polegające na rozbudowie, przebudowie istniejących budynków lub budowa nowych, niewielkich.

Pod nazwą, opisem zamieszczono zrzut z mapy inwestycji z zaznaczoną dokładną lokalizacją.

Gdańska 116 - budowa hotelu o standardzie 3-gwiazdkowym. Inwestorem jest Biznes Park Kraszewskiego, za projekt odpowiada Lines Architekci. Powstanie tutaj budynek z pięcioma kondygnacjami nadziemnymi
Źródło: Wizualizacja nadesłana anonimowo. Nie mam pewności czy jest aktualnaŁaźnie Miejskie - budowa budynku hotelowego wchodzącego w skład kompleksu Cukierni Sowa w kwartale ulic Mostowa, Grodzka, Podwale, Kręta. Hotel powstaje w miejscu częściowo rozebranego budynku, w którym w ostatnich latach mieściło się biuro budowy innej inwestycji Cukierni Sowa - Mostowa 2. Pomiędzy nowym, a starymi budynkami kompleksu powstała kładka
Ostatnia oficjalna wizualizacja. Źródło: GM Architekci


10 komentarzy:

 1. Gdańska 116 powstanie budynek z pięcioma kondygnacjami nadziemnymi?! Do czego z okolicy, te 5 kondygnacji będzie pasowało? Sąsiednia zabudowa to max 2kondygnacje, budynek po lewej jest parterowy. Myślałem o max 3 kondygnacjach, te 5 chyba trochę za dużo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak czy siak z czasem te budynki obok (sypiące się) będą zastępowane nowymi. Wyższymi znając trendy. Od Chodkiewicza wszystkie budynki az do Jyska to prawie ruina po stronie budowanego hotelu. Bo strona przeciwna juz ładniej :)

   Usuń
  2. 5 kondygnacji jest odpowiednią ich ilością w stosunku do najwyższych kamienic w mieście. Do nich należy równać, a nie do sypiących się parterowych "lepianek". Każdy taki patologiczny twór będzie w końcu zburzony i zastąpiony właśnie zabudową 5-kondygnacyjną.

   Usuń
 2. To sąsiednia zabudowa jest do wymiany. Serio chcesz żeby te kurniki tam nadal były? Trzeba podwyższyć i wyrównać zabudowę do tej po drugiej stronie Gdańskiej (stąd ślepe ściany po bokach hotelu).

  OdpowiedzUsuń
 3. ^^ Dokładnie tak! To nie nowy budynek jest zbyt wysoki, tylko sąsiednie są zdecydowanie za niskie. Niedopasowane rozmiarami do rangi reprezentacyjnej ul. Gdańskiej i skali jej zabudowy na innych odcinkach.

  Oby budowa hotelu (fajny, ciekawy budynek wg mnie) była impulsem dla kolejnych inwestycji i podwyższenia sąsiedniej zabudowy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedy jest przewidziane zakończenie budowy tych Łaźni Miejskich?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiadomo. Za 3 dni minie rok od planowanego końca. Na pierwszej tablicy informacyjnej powieszonej po starcie inwestycji widniała data 01-03-2017: https://1.bp.blogspot.com/-xIzmeatM2eQ/VzQrbP-z6OI/AAAAAAAAQI0/wTgbjMeNbdE1lL2N3KAGAI1ZKcXaNjXcQCLcB/s1600/%25C5%2581a%25C5%25BAnie%2BMiejskie%2B2016-05-05%2B%25282%2529.jpg

   Usuń
 5. Czy można coś więcej się dowiedzieć nt. "...wkrótce może rozpocząć się budowa nawet pięciu kolejnych"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zasadzie nawet sześć, jeśli liczyć rozbudowę jednego hotelu: przebudowa biurowca Projprzem, 4-piętrowy hostel przy Fordońskiej 19, przebudowa kamienicy na rogu Gdańskiej i Mickiewicza, rozbudowa kamienicy na bydgoskiej Wenecji (przy Warzelni), rozbudowa hotelu Ikar i prawdopodobnie hotel na rogu Przyrzecze i Ku Młynom (Wenecja).

   Usuń
  2. Dzięki! biurowiec projprzem na hotel ma być przerabiany? a czy coś w sprawie hotelu przy Rywalu ruszyło? były informacje w połowie ub. roku.

   Usuń